Większość z nas błędnie zakłada, że woda źródlana i mineralna to to samo. Wbrew pozorom woda źródlana i woda mineralna bardzo się od siebie różnią. Czym?
Oczywiście obydwa rodzaje wody są wydobywane z podziemnych źródeł o pierwotnej czystości, a ich naturalny skład oceniony jest jako bezpieczny i korzystny dla zdrowia, jednak woda mineralna zwiera większe stężenie pierwiastków.
Woda mineralna to ta, w której ilość składników mineralnych wynosi powyżej 500 mg/l (do ok. 1000 mg/l – powyżej tej granicy znajdują się już wody lecznicze).
Natomiast woda źródlana zawiera zazwyczaj do 500 mg/l składników mineralnych.
Woda mineralna jest twardsza i ma mocniejszy, bardziej intensywny smak, dostarcza również większą dawkę takich składników jak np. żelazo, sód czy magnez. Jej picie uzupełni niedobory tych pierwiastków, jednak może też powodować ich nadmiar, co niekorzystnie wpłynie na nasz organizm, powodując dolegliwości nerek, stawów, nadciśnienie, obrzęki, mrowienie czy skurcze.
Woda źródlana jest zdecydowanie łagodniejsza zarówno w smaku, jak i w sposobie oddziaływania na organizm. Taką wodę może pić praktycznie każdy bez względu na wiek i stan zdrowia.
Woda źródlana nadaje się do parzenia kawy czy przygotowywania potraw, co jest dobrym wyjściem w momencie, gdy woda w kranie pozostawia wiele do życzenia.
Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!